Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Albánie - jeďte na dovolenou k moři jinam než ostatní!

Chcete k moři s rodinou a už vás nebaví stále stejné destinace? Máte chuť poznat něco jiného a přesto časově i finančně dostupného, bez masové turistiky, ale s plným zabezpečením služeb? Rádi si na dovolené zpříjemníte odpočinek u moře výlety do přírody nebo za památkami? Tak pojeďte navštívit Albánii a buďte mile překvapeni její krásou a pohostinností.

Albánie, která se v 90. letech minulého století potýkala s velkou finanční krizí a z toho plynoucími občanskými nepokoji, je nyní na svém vzestupu. Dnes je plně integrovanou zemí Evropy, snažící se o vstup do EU. Infrastruktura i zázemí hotelů jsou na srovnatelné úrovni s kteroukoliv evropskou zemí. Země, kde neplatí vízum ani vstupní poplatky, ale pouze Váš platný cestovní pas. CK AGL travel nabízí nové hotely v Albánii, vystavěné před 4-6 lety. Pro cestovatele do Albánie je také příjemné, že zde platí stejné časové pásmo jako v České republice.

Albánie - výhled na pobřeží
Foto: Albánie - výhled na pobřeží

Bezpečnost v Albánii

Nebojte se vyjet do Albánie. Je zde naprosto bezpečně jako v Čechách, ba spíše ještě více, nic se vám neztratí, nikdo neobtěžuje. Albánci jsou klidní, spokojení a nezaznamenáte žádné spory. Jako příklad je možné uvést to, že majitelé marketů, nacházejí ráno své zboží na stáncích, kde ho přes noc zanechali, jen zakryté plachtou.

Albánie - Saranda - Hotel Andon Lapa I
Foto: Albánie - Saranda - Hotel Andon Lapa I

Saranda

Přístavní město situované naproti řeckému ostrovu Korfu, se kterým je v pravidelném lodním spojení. Cesta trajektem trvá kolem 30 minut. Pro ty, kdo do Sarandy přijedou lodí, si město připravilo úchvatné pohledy. Saranda má překrásnou polohu v zálivu ve tvaru koňské podkovy. Ten je lemován svahy posetými bílými domky.

Butrint

Jižně od Butrintského jezera a 18 km od Sarandy se rozkládá nejdůležitější albánské archeologické naleziště Butrint, které je součástí kulturního dědictví UNESCO. Město bylo známé již v 7. století př. n. l.

Albánie - Butrint
Foto: Albánie - Butrint

Gjirokastra

Město vzniklo ve 13. století kolem hradu tyčícího se na vrcholu kopce. V 15. století bylo dobyto Turky a stalo se centrem centrální a jižní Albánie. Město vzkvétalo až do požáru v 17. století. Významné stavby proto pocházejí až z 19. a 20. století. Od roku 2005 je město na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Borsh - vodopády
Foto: Borsh - vodopády

Modré oko

Syri i Kaltër - podzemní pramen, který vyvěrá v jezírku kruhového tvaru. Ve středu je jezírko sytě modré a u okrajů ostře modravé - připomíná oko. Skály, z nichž pramen vyvěrá, se nacházejí až 45 metrů pod povrchem jezírka, které nebylo nikdy zcela prozkoumáno.

Projeďte si pláže autem

Rozhodně stojí za to vypůjčit si na pár dní auto a projet okolí Sarandy směrem na sever. Poznáte krásné písečné pláže, které jsou mnohdy turisty nedotčené. Celý den vás nikdo nevyruší, můžete si užívat moře, pláže a slunce. U delegáta je možné si objednat fakultativní výlety na míru.

Albánie - výlet lodí
Foto: Albánie - výlet lodí

Suvenýry

Domů si můžete odvézt sošky národního hrdiny protitureckého odboje Skanderbega či Matky Terezy, koňak Skanderbeg nebo pálenku raki. U starožitností z venkovských trhů si dávejte pozor na padělky z Číny, Turecka nebo Itálie. Elektroniku zde raději nekupujte.

Albánská kuchyně

Albánská kuchyně nezapře vliv kuchyně turecké a řecké. Určitě ochutnejte místní speciality, jako jsou: Qoftë - masové knedlíčky, Conlek - dušené maso s cibulí, Fërgës - hustá omáčka s dušeným masem, Rosto me salcë kosi - rostbeaf s kysanou smetanou, Tave kosi - skopové v jogurtu. Celkově je albánská kuchyně v porovnání s ostatními balkánskými kuchyněmi zdravější a jednodušší. Často se zde setkáte s vynikajícím skopovým masem, připravovaným na všechny možné způsoby.

Albánie - pobřežní skály
Foto: Albánie - pobřežní skály

Pro vaši dovolenou v Albánii nabízí CK AGL travel více variant:
Pobytové zájezdy s možností fakultativních výletů
Kombinované pobyty Korfu / Albánie
• Poznávací zájezd - Okruh jižní Albánií

- PR článek -

Článek byl zobrazen 19 719 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko