Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Albánie a Korfu - kombinovaná dovolená

Zveme vás srdečně na nejkouzelnější pobyt, jaký můžete zažít. Jedna dovolená, dva hotely, dvě místa, dvě země… zcela odlišné a přitom si tolik podobné. Zveme vás například do hotelu Pantheon ve městečku Messonghi na ostrově, který nikdy „nevyjde z módy“ a dále do města Saranda v jižní Albánii.

KORFU

Smaragd středomoří nebo také Zelený diamant – KORFU, nejkrásnější ostrov Řecka. Letovisko Messonghi na jeho jihovýchodním pobřeží vyrostlo z původní malé řecké vesničky. Dodnes zde můžete vidět rybářské „chýše“ a původní stavení. Historickou raritou jsou zdejší olivové háje, které jsou považovány za nejstarší na celém ostrově Korfu. Byly zde vysázeny v patnáctém století Benátčany, kteří v té době okupovali ostrov. Otisk této historie je ovšem znatelný na všech místech. V hlavním městě Korfu máte pocit, že tu chybí pouze přemostěné kanály a jste ve skutečných Benátkách. Původní labyrint čtvrti starého města tvoří uličky mezi domy – místy tak úzké, že dva lidé mohou jen těžko kráčet vedle sebe, vysoké domy šlechticů ve světlých pastelových odstínech růžové, modré, zelené a hnědé barvy, s okenicemi doširoka otevřenými nebo naopak zavřenými před pálícím sluncem. Ale zpět do našeho letoviska.

Albánie a Korfu

Messonghi má na ostrově dlouholetou turistickou tradici. Patří mezi první místa, která byla zahraničními návštěvníky objevena. Pyšní se krásnou a dlouhou písečnou pláží, která je stejnojmennou řekou rozdělena na dvě části. Vstup do moře je pozvolný, voda průzračná a po koupání se rádi necháte zlákat vůní dobrot, připravovaných v tradičních řeckých tavernách podél pobřeží – nikde jinde neumí připravit rybí speciality lépe než tady. V okolí jsou krásné kopce přímo svádějící k výletům a nenáročné turistice, možností večerní a noční zábavy je zde nespočet a každá generace si zde přijde na své. Korfu – to je prostě pestrá paleta barev, to jsou dva světy. Prvním je nádech minulosti v klidné idyle a druhým světem je zábavná a radostná dovolená. Kombinace toho společně s překrásnou krajinou vytváří ono kouzlo pobytu na Korfu.

Albánie a Korfu

ALBÁNIE

Naše pozvání platí i pro druhou zemi – Albánii. Je to země s velkým turistickým potenciálem, horské oblasti nabízejí obrovské množství přírodních i kulturních památek a velkolepé scenérie dvoutisícových masivů. Turistická infrastruktura je stále rozvíjena a doplňována. Zajímavostí je, že v roce 2015 byla v Albánských Alpách českým dobrovolnickým projektem Albanian Challenge vytvořena síť turistických stezek, která čítá víc než 100 km tras. My se ale nyní přesuneme do mírnější a klidnější oblasti, do jižní Albánie.

Albánie a Korfu

Od Řeckého ostrova Korfu je na dohled a po půlhodince plavby křídlovou lodí můžete vystoupit na jejím břehu, v přístavu Saranda. Jméno má původ v řeckém slově „saranda“ neboli čtyřicet, protože zdejší raně křesťanský kostel byl na začátku dvacátého století zasvěcen čtyřiceti křesťanským mučedníkům. Saranda však byla osídlena už ve starověku, na což nás upozorňují i zbytky půlkruhových hradeb ze 4. století. Ještě před dvaceti lety však byla rybářskou vesnicí s tradičními kamennými domy, které dnes nahradily moderní budovy a hotely lemující velký záliv ve tvaru mořské podkovy.

Albánie a Korfu

Budovy jsou jako lidé – mladé i staré, trochu chaotické, ale celkový dojem je víc než příjemný. A lidé – ti jsou tu usměvaví, vstřícní a milí, hned se budete cítit jako doma. Sarandě se právem přezdívá jižní kráska Albánie, pyšní se několik set metrů dlouhou pobřežní promenádou s datlovými palmami, v restauracích podél pláže se prodávají rybí speciality a v okolí pláže se můžeme pokochat vůní i stínem olivových hájů a agáve. My pro vás máme nachystán například hotel Jaroal, ležící přímo na začátku promenády.

Albánie a Korfu

MadeiraCestovní kancelář AGL travel

Jungmannova 6, Praha 1
Bezplatná linka 800 222 210
rezervace@agltravel.cz
www.AGLtravel.cz

 

 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 8 751 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko