Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Albánie - jeďte na dovolenou k moři jinam než ostatní!

Chcete k moři s rodinou a už vás nebaví stále stejné destinace? Máte chuť poznat něco jiného a přesto časově i finančně dostupného, bez masové turistiky, ale s plným zabezpečením služeb? Rádi si na dovolené zpříjemníte odpočinek u moře výlety do přírody nebo za památkami? Tak pojeďte navštívit Albánii a buďte mile překvapeni její krásou a pohostinností.

Albánie, která se v 90. letech minulého století potýkala s velkou finanční krizí a z toho plynoucími občanskými nepokoji, je nyní na svém vzestupu. Dnes je plně integrovanou zemí Evropy, snažící se o vstup do EU. Infrastruktura i zázemí hotelů jsou na srovnatelné úrovni s kteroukoliv evropskou zemí. Země, kde neplatí vízum ani vstupní poplatky, ale pouze Váš platný cestovní pas. CK AGL travel nabízí nové hotely v Albánii, vystavěné před 4-6 lety. Pro cestovatele do Albánie je také příjemné, že zde platí stejné časové pásmo jako v České republice.

Albánie - výhled na pobřeží
Foto: Albánie - výhled na pobřeží

Bezpečnost v Albánii

Nebojte se vyjet do Albánie. Je zde naprosto bezpečně jako v Čechách, ba spíše ještě více, nic se vám neztratí, nikdo neobtěžuje. Albánci jsou klidní, spokojení a nezaznamenáte žádné spory. Jako příklad je možné uvést to, že majitelé marketů, nacházejí ráno své zboží na stáncích, kde ho přes noc zanechali, jen zakryté plachtou.

Albánie - Saranda - Hotel Andon Lapa I
Foto: Albánie - Saranda - Hotel Andon Lapa I

Saranda

Přístavní město situované naproti řeckému ostrovu Korfu, se kterým je v pravidelném lodním spojení. Cesta trajektem trvá kolem 30 minut. Pro ty, kdo do Sarandy přijedou lodí, si město připravilo úchvatné pohledy. Saranda má překrásnou polohu v zálivu ve tvaru koňské podkovy. Ten je lemován svahy posetými bílými domky.

Butrint

Jižně od Butrintského jezera a 18 km od Sarandy se rozkládá nejdůležitější albánské archeologické naleziště Butrint, které je součástí kulturního dědictví UNESCO. Město bylo známé již v 7. století př. n. l.

Albánie - Butrint
Foto: Albánie - Butrint

Gjirokastra

Město vzniklo ve 13. století kolem hradu tyčícího se na vrcholu kopce. V 15. století bylo dobyto Turky a stalo se centrem centrální a jižní Albánie. Město vzkvétalo až do požáru v 17. století. Významné stavby proto pocházejí až z 19. a 20. století. Od roku 2005 je město na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Borsh - vodopády
Foto: Borsh - vodopády

Modré oko

Syri i Kaltër - podzemní pramen, který vyvěrá v jezírku kruhového tvaru. Ve středu je jezírko sytě modré a u okrajů ostře modravé - připomíná oko. Skály, z nichž pramen vyvěrá, se nacházejí až 45 metrů pod povrchem jezírka, které nebylo nikdy zcela prozkoumáno.

Projeďte si pláže autem

Rozhodně stojí za to vypůjčit si na pár dní auto a projet okolí Sarandy směrem na sever. Poznáte krásné písečné pláže, které jsou mnohdy turisty nedotčené. Celý den vás nikdo nevyruší, můžete si užívat moře, pláže a slunce. U delegáta je možné si objednat fakultativní výlety na míru.

Albánie - výlet lodí
Foto: Albánie - výlet lodí

Suvenýry

Domů si můžete odvézt sošky národního hrdiny protitureckého odboje Skanderbega či Matky Terezy, koňak Skanderbeg nebo pálenku raki. U starožitností z venkovských trhů si dávejte pozor na padělky z Číny, Turecka nebo Itálie. Elektroniku zde raději nekupujte.

Albánská kuchyně

Albánská kuchyně nezapře vliv kuchyně turecké a řecké. Určitě ochutnejte místní speciality, jako jsou: Qoftë - masové knedlíčky, Conlek - dušené maso s cibulí, Fërgës - hustá omáčka s dušeným masem, Rosto me salcë kosi - rostbeaf s kysanou smetanou, Tave kosi - skopové v jogurtu. Celkově je albánská kuchyně v porovnání s ostatními balkánskými kuchyněmi zdravější a jednodušší. Často se zde setkáte s vynikajícím skopovým masem, připravovaným na všechny možné způsoby.

Albánie - pobřežní skály
Foto: Albánie - pobřežní skály

Pro vaši dovolenou v Albánii nabízí CK AGL travel více variant:
Pobytové zájezdy s možností fakultativních výletů
Kombinované pobyty Korfu / Albánie
• Poznávací zájezd - Okruh jižní Albánií

- PR článek -

Článek byl zobrazen 21 548 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko